KOKOMO kohvioad- Brazil Peaberry 300 g

10.00

Saadaval järeltellimisel

Tootekood: 2222220000043 Kategooriad: , Sildid: ,

Kirjeldus

NB! Kohviube meil laos ei ole. KOKOMO röstib oad vastavalt tellimusele, et kliendid saaksid alati värsked kohvioad. Saame kauba teele panna 2-3 päevaga.
Brazil Veloso Peaberry
PB – Pärluba tekib kohvikirsis, kui tavalise kahe asemel on marjas üks kohviuba. Normaaltingimustes on kohviõiel kaks seemnepunga, mis pärast viljastamist arenevad kirsi sees kaheks eraldi kohviseemneks ehk oaks. Pärloa puhul üks neist kahest oast ei arene ja seega sisaldab küps kohvikirss ainult ühte uba.
Kuna kirsis on pärloa kasvatamiseks rohkem ruumi, saab see ovaalse (või “herne”) kuju. Hispaania keeles on see caracol. Portugali keeles nimetatakse pärluba tuttavalt mokaks.
Ehkki pärload on tehniliselt defektsed, on nad sageli ihaldatud oma maitse ja kuju pärast, mis hõlbustab röstimiel liikumist ja annab seetõttu ühtlase rösti. Araabika kohvis moodustavad pärload tavaliselt 10% kogu ubadest, kuigi see erineb kohvisordi järgi.
Kas nad maitsevad erinevalt?
Üldiselt on teada, et pärload maitsevad erinevalt, ehkki mitte tingimata paremate või halvematena kui tavalised oad. Mõni väidab, et kuna kirsis on ainult üks uba, imab see rohkem toitaineid ja on seega maitselisem. Pärloa kuju võimaldab röstimisrumlis paremini veereda ja seeläbi soojust ühtlasemalt üle kanda. Parim on pärload eraldada ja röstida eraldi, kuna need röstivad erinevalt tavalistest lamedatest oad.
Maitsenoodid: šokolaad, pähkel, pehme
Regioon: Cerrado Mineiro
Röst: keskmine kuni tume

Rohkem infot saat siit.

 

Tootja: KOKOMO Coffee Roasters