Amii Küünlakoda

Amii Küünlakoda on Haapsalus tegutsev pereettevõte, kus valmistatakse käsitööna sojavahast lõhnaküünlaid ja aroomivahasid. Sojavaha saadakse sojaõlist, mille tooraineks on sojaoad. Kuna taimed saab igal aastal uued kasvatada, siis on sojavaha taastuv ressurss. Lisaboonusena põleb sojavahast küünal kauem kui parafiinist küünal. Küünalde kõrval valmistatakse ka aroomivahasid, mida kasutatakse aroomilampides.

Mis teeb Amii küünlad ja vahad nii eriliseks ja ihaldatuks? Eks ikka ligitõmbavad, hurmavad, lõõgastavad, isuäratavad lõhnad. Valik on tõesti lai – värskendavast sidrunheinast lillelõhnadeni – pojeng, roos, lavendel, isuäratavad värske kohv ja piparkoogid või hoopis marjad ja puuviljad – maasikas, mango ja papaia, mandariin. Nüüd said pikast nimekirjast nimetatud vaid mõned. Proovige erinevaid lõhnu ja katsetades leiategi oma lemmiku(d). Küünlaid valmistatakse kolmes eri suuruses – 110, 140 ja 275g, põlemisaeg vastavalt 22, 28 ja 55 tundi. Kogu see hõrgutav ilu on klaasis ning peal kas bambusest või klaasist kaas. Hullutavas lõhnamaailmas leidub ka üks lõhnatu toode – poolportselanist kausis on kahe tahiga küünal, mis põleb umbes 60 tundi ehk seda jätkub kauaks. Uudsena võib puuvillase tahi kõrval valida ka puidust tahiga küünla.

Kes tahavad oma valguse- ja lõhnanaudingu kiirelt kätte saada, tellivad muidugi valmisküünlad, kuid teise valikuna võib minna Amiisse küünalde valmistamise töötuppa. Eriti mugava võimalusena saab küünlakoja perenaise Anniki tellida oma sõprade või töökaaslaste seltskonna juurde kohale. Tal on kõik vajalik kaasas ning tema lahkel juhatusel saate ise endale küünlad meisterdada. Ja et pilt oleks veelgi kirjum – küünlavalmistamise komplekti või vajalikud osad ühekaupa võite endale ka koju tellida ja ise pusima hakata. Õpetus antakse ka muidugi kaasa, et tulemus õnnestuks.

Eritellimustena tehakse küünlaid ettevõtetele ning ka pulmade ja muude pidude tarvis. Kliendid kiidavad Amii väikest töökat peret heade sõnadega – kiire ja sõbralik teenindus, imeilusad pakendid, hurmavad lõhnad ning pikemalt põlevad küünlad. Üks proua märkas rõõmsa üllatusena, et rõdul lavendliküünalt põletades hoidsid sääsed eemale. Sooja aja tüütute putukate peletamiseks on suisa omaette toode – Sääsesäru! See sisaldab tsitronella eeterlikku õli.

Populaarseteks on osutunud ka ruumilõhnastajad. Ilmselt on paljudele tuttavad peenikesed pulgad, mis „lõhnapurgist“ end õieli ajavad. Ja oma majas käsitööna valmivatele pikalt põlevatele küünaldele saab Amiist ka hetkelist särtsu pakkuvat küünalt – just, peaaegu iga lapse (ja lapsemeelse) unistus – säraküünal. Neid on saadaval nii tähtede kui numbrikujulisi ja muidugi südamekujulised romantikutele. Säraküünlad tulevad Saksamaalt, kus ettevõte Wondercandle teeb tootmises koostööd puuetega inimestega.

Amii laiendab hoogsalt oma tegevust ning alanud aastal otsitakse üht pühendunud küünlameistrit juurde. Eks ikka selleks, et ka kõik suured tellimused saaks täidetud ning lõhnavad valgusekandjad jõuaks iga soovijani. Küünlaleek loob hubasust ja mõnusat meeleolu ning kui juhtub kehvem päev olema, siis elav tuli aitab uuesti tasakaalu leida.

Allikad: Amii koduleht ja FB-konto